O nás

Calmio je první česká meditační aplikace podložená vědou, která zlepšuje spánek, zmírňuje stres a posiluje psychiku. V České republice s námi medituje již více než 82 000 lidí. Přidej se k nám i ty!

První zkušenosti s meditací

Když Tomáš studoval v Kalifornii, vedl při tom vlastní firmu, podílel se na rozvoji přepravní služby Zaslat.cz a k tomu si dělal pilotní průkaz na letadlo. Uf, řeknete si asi. Proto nikoho nepřekvapí, že zkoumal různé možnosti, jak se zklidnit, posílit své soustředění, získat větší životní nadhled a zároveň být produktivnější. Právě v těchto oblastech mu nakonec pomohla meditace.

Protože mu pravidelné meditování pomáhalo ke zvládání jeho vytyčených cílů, přemýšlel o tom, jak meditování rozšířit i mezi Čechy. Tak vznikl nápad na založení první české meditační aplikace, která dostala název Calmio.

Bez týmové práce by to nešlo

Tomáš při tvorbě aplikace Calmio spojil síly s Markétou, vystudovanou psycholožkou a praktikující psychoterapeutkou s velkou sítí kontaktů napříč akademickou sférou psychologů, a Martinem, který působí i jako šéf marketingu Zaslat.cz. Vytvořili tak trojici, která se ideálně doplňuje a sdílí nadšení pro meditaci.

Společně pak oslovili Libora, předsedu Pražského budhistického centra Lotus, se kterým začali tvořit obsah do aplikace. Ten následně konzultovali s akademiky a pak se šlo poprvé nahrávat do studia.

Další členové týmu

CEO
Loremir
CEO
Loremir
CEO
Loremir
CEO
Loremir
CEO
Loremir

Začít meditovat nikdy nebylo jednodušší

Naším cílem je zlepšit zdraví a spokojenost lidí pomocí meditace a jednoduchého cvičení všímavosti v každodenním životě. Díky aplikaci Calmio může s meditováním začít opravdu každý bez ohledu na své zkušenosti.

Stačí sáhnout do kapsy pro telefon. Není potřeba žádné speciální vybavení nebo prostor. Meditace je díky tomu najednou přístupná i pro ty, kteří nemají dvě hodiny čas si zajít na jógu nebo do meditačního centra.

Příjemný hlas v aplikaci krok po kroku provází praktickými metodami, jak zklidnit svou mysl, získat lepší kontakt se svým tělem a začít si užívat život tady a teď. Calmio zároveň pomáhá vytvořit si z meditování pravidelný návyk.

Pár minut jenom pro sebe

Moderní svět je takovou výkonnou továrnou na stres. Tempo života se navíc neustále zrychluje. Svírají nás úzkosti, nedokážeme se soustředit, špatně spíme a mnohem častěji trpíme psychickými problémy. Do toho všeho přišla pandemie a válka, která zamávala s psychikou nás všech.

Meditace je hlavně o tom vyhradit si pár minut ze dne jen pro sebe, učit se dávat pozor na myšlenky, které nám běhají hlavou a vytvořit si od nich trochu odstup. Meditováním sice nezměníme každou maličkost, co se nám v životě stane, ale dokážeme změnit způsob, jakým ji prožijeme. A to podle nás stojí aspoň za zkoušku.

Zkus Calmio zdarma

Aplikaci Calmio si můžeš zdarma stáhnout pro iOS a Android. Pak už se jen stačí zhluboka nadechnout a začít meditovat. Vše ostatní počká. Nejlepší je začít rovnou první částí Základního kurzu, která má 10 lekcí.

Hlasy, které provází meditací

Libor

Libor se meditaci věnuje již 25 let. Dostal se k ní na vysoké škole, kde hledal způsoby, jak zklidnit svou mysl. Meditace mu ale dala do života mnohem víc.

Petra

Petra se živí moderováním a prací s hlasem. Znát ji můžeš i z televize. Je spoluautorkou dokumentárního filmu „Ano životu, ano lásce“. Ten se natáčel v Indii a je o hledání vnitřního klidu, radosti a pocitu naplnění.

Olda

Olda je český herec a zkušený dabér. Jeho zvučný hlas známe např. z filmu Kruh nebo seriálu Vikingové, dále účinkoval v Národním a Stavovském divadle.

Odemkni si všechny
výhody Calmio
O předplatném

Calmio v číslech

4,6/5,0

Recenze na Google/App Store

100 000+

Stažení aplikace

1 800+

Stažení aplikace